Tiskové zprávy 

srpen 2019

červenec 2019

24. 07. 2019

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, uvádí na trh nejrychlejší LTE mobilní router NETGEAR Nighthawk M2. Novinka nabízí spolehlivé a bezpečné internetové připojení kdekoli na světě s rychlostí stahování dat až 2 Gb/s.

Stáhnout

22. 07. 2019

The emerging travel start-up OutdoorVisit is growing out of Europe and reaching new continents with fresh outdoor adventures for travelers. After bringing together hundreds of hand-picked activities from all corners of Europe, they are now adding unique adventures in Tanzania, Nepal, Alaska, and Argentina. And all of that sustainably and with respect to nature.

Stáhnout

16. 07. 2019

Společnost Furch Guitars, přední světový výrobce kytar prémiové kvality, představuje novou akustickou kytaru v limitované edici pro rok 2019. Celomasivní kytara Furch Limited 2019 GSc-LC vyniká svým unikátním designem, precizním zpracováním a prvotřídním materiálem, jenž společně nástroji dodávají výjimečný zvuk a exkluzivní vzhled.

Stáhnout

10. 07. 2019

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, uvádí na trh firemní 10portový gigabitový přepínač GS110TPP řady Smart Managed Pro. Novinka nabízí snadnou instalaci a správu, gigabitové PoE+ připojení s možností flexibilního navýšení PoE budgetu, řadu pokročilých funkcí ve vrstvách L2+ a L3 Lite, vzdálenou cloudovou správu i doživotní záruku.

Stáhnout

09. 07. 2019

CleverFarm jako první firma v Česku rozšiřuje svoji aplikaci pro zemědělce o nástroj, který spolehlivě predikuje výskyt škůdců a chorob. Zemědělcům tak umožňuje ochránit úrodu třeba před zavíječem kukuřičným a dalšími škůdci.

Stáhnout

09. 07. 2019

Společnost Unicorn zvítězila v otevřeném mezinárodním tendru na implementaci IT systému norského registru energetických certifikátů. Unicorn pokračuje v nastoupeném trendu rychlého růstu ve Skandinávii a zajistí dodávku již čtvrtého IT systému pro energetiku v tomto regionu.

Stáhnout

09. 07. 2019

Imagine kayaking with dolphins in the Canary Islands, paragliding over Alpine peaks, or enjoying a panoramic e-bike ride through the beautiful city of Prague with your kids. You can find all these awesome adventures and many more on OutdoorVisit.com.

Stáhnout

03. 07. 2019

Společnost Furch Guitars (Furch), přední světový výrobce kytar prémiové kvality, výrazně posiluje své aktivity ve Spojených státech, kde od července otevírá své distribuční a servisní centrum. Společnost zde dosud působila pouze prostřednictvím svého autorizovaného distributora. Od nového strategického kroku si slibuje především prostor pro intenzivnější pozicování značky a silnější vztahy s obchodními partnery i zákazníky.

Stáhnout

červen 2019

26. 06. 2019

Společnost HUTIRA–BRNO, významný dodavatel malých vodoměrných šachet Modulo a Compozit pro český a slovenský trh, rozšířila portfolio těchto produktů. Nové modely nyní při zachování malé velikosti a kompaktního tvaru vykazují nosnost 25 tun, resp. až 40 tun a lze je tak bezpečně instalovat i v místech, kde projíždí těžká doprava.

Stáhnout

25. 06. 2019

Cloud vs. interní servery, bezpečnost IoT a machine learning v kyberbezpečnosti. To byla témata největší evropské akce pro odborníky z oblasti kyberbezpečnosti Info Security Europe v Londýně.

Stáhnout

19. 06. 2019

Společnost Furch Guitars, přední světový výrobce kytar prémiové kvality, uvádí na trh dvojici nových akustických kytar řady Yellow Plus. Dominantou novinek je zářivě červený padouk použitý na zadní desce a lubech, který oběma nástrojům dodává atraktivní exotický vzhled a krásný vyrovnaný zvuk s lehce zvýrazněnými brilantními výškami.

Stáhnout

18. 06. 2019

Komunikační agentura Move up a kreativní design&digital agentura UNIFER spojili své týmy, nápady i zkušenosti. Na český trh tak vstupuje nová skupina agentur pokrývající oblasti PR, marketingu a tvorby digitálních řešení. Komunikační agentura Move up a kreativní design&digital agentura UNIFER spojili své síly strategickým partnerstvím, díky němuž budou moci společně nabídnout klientům ucelenou nabídku vzájemně provázaných komunikačních a propagačních služeb z jediného místa.

Stáhnout

17. 06. 2019

Společnost Unicorn si dovoluje oznámit, že vyhrála cenu 2019 Microsoft Country Partner of the Year v České republice. Unicorn byl oceněn mezi špičkovými globálními partnery společnosti Microsoft za prokázané schopnosti implementovat inovativní zákaznická řešení založená na technologiích Microsoft.

Stáhnout

12. 06. 2019

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, uvádí na český a slovenský trh nový dvoupásmový Wi-Fi router řady Nighthawk s vestavěnou bezpečnostní službou NETGEAR Armor. Novinka nabízí vedle rychlého a spolehlivého připojení také vysoce kvalitní kybernetové zabezpečení celé domácí sítě i zařízení k ní připojených.

Stáhnout

11. 06. 2019

Unicorn College, soukromá vysoká škola se sídlem v Praze, která vychovává odborníky v oblasti informačních technologií, ekonomie a managementu, získala akreditaci pro dva nové magisterské studijní programy. Od září 2019 tak mohou absolventi bakalářského studia pokračovat v navazujícím magisterském studiu na Unicorn College, a to v programech Aplikovaná ekonomie a analýza dat, nebo Softwarové inženýrství a big data.

Stáhnout

06. 06. 2019

Společnost Unicorn Systems, přední evropský dodavatel informačních systémů a řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií, se podílí na vývoji aplikace, která majitelům či správcům lesů umožní detekci stromů napadených lýkožroutem smrkovým (kůrovcem). Díky aplikaci, na které se dále podíleli experti z České zemědělské univerzity v Praze a Správy Krkonošského národního parku (KRNAP), bude možné odstranit z lesa jednotlivé napadené stromy, což zabrání kalamitnímu rozšíření kůrovcové populace. Aplikace s pracovním názvem BROUK má výrazný preventivní efekt a pomáhá zabránit významným ekonomickým i environmentálním škodám.

Stáhnout

06. 06. 2019

Bezmála polovina (45 procent) Čechů šetří na dovolenou několik měsíců i celý rok, ale téměř třetina (29 procent) financuje své dovolené spolu s běžnými výdaji. Z průzkumu pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků, také vyplývá, že čtvrtina (24 procent) Čechů na dovolenou nejezdí a jen minimum Čechů (pouze 2 procenta) si peníze na dovolenou půjčuje.

Stáhnout

03. 06. 2019

Společnost Unicorn Systems úspěšně zrealizovala a uvedla do provozu nový dispečerský systém pro řízení podmořského kabelu Nemo Link mezi Spojeným královstvím a Belgií. Dodané řešení na platformě INCA na základě denních nominací, kapacity interkonektoru a dalších omezení určuje fyzické toky energie a poskytuje řadu podpůrných funkcí dispečerům.

Stáhnout

květen 2019

duben 2019

26. 04. 2019

Společnost Furch Guitars, přední světový výrobce kytar prémiové kvality, uvádí na trh speciální řadu sedmi akustických kytar Master’s Choice, představující průřez toho nejlepšího napříč jednotlivými barevnými sériemi. Nové modely jsou dostupné s pečlivě vybranými technickými specifikacemi a doplněny o prvotřídní snímač značky LR Baggs.

Stáhnout

26. 04. 2019

Společnost Unicorn Systems, přední evropský dodavatel informačních systémů a řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií, dnes slavnostně otevřela své 23. vývojové centrum. K šestnácti českým a šesti zahraničním pobočkám přibyla pobočka v České Třebové, druhém největším městě Pardubického kraje.

Stáhnout

25. 04. 2019

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, uvádí na český a slovenský trh dvojici cenově dostupných firemních přepínačů řady NETGEAR Smart Managed Plus.

Stáhnout

15. 04. 2019

Společnost Unicorn Systems, přední evropský dodavatel informačních systémů a řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií, byla oficiálně jmenována dodavatelem dispečerského systému IFA2 za National Grid IFA2.

Stáhnout

15. 04. 2019

V porovnaní s rokom 2017 vzrástol priemerný dlh slovenských dlžníkov o 60 eur na 860 eur. Dlhy majú opäť skôr muži (56 % dlžníkov), ktorí si tiež požičiavajú vyššie sumy (v priemere viac ako 950 eur).

Stáhnout

10. 04. 2019

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, uvádí na trh čtveřici nových routerů s podporou nejnovějšího Wi-Fi standardu Wi-Fi 6 (802,11ax).

Stáhnout

04. 04. 2019

Společnost Furch Guitars (Furch), přední světový výrobce kytar prémiové kvality, rozšiřuje svou modrou řadu celomasivních kytar o dva nové modely z exotického zebrana.

Stáhnout

březen 2019

28. 03. 2019

Společnost M2MC dnes uvedla na trh unikátní prototypovací modul PG BOARD. Toto zařízení, které je první a jediné svého druhu na světě, umožňuje komukoli nejen testovat možnosti internetu věcí, ale navíc díky pěti vestavěným čidlům a GPS i vytvářet plně funkční prototypy koncových zařízení.

Stáhnout

27. 03. 2019

Téměř polovina firem nedodržuje zákonem předepsané povinné revize plynových zařízení.

Stáhnout

26. 03. 2019

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, uvádí na český a slovenský trh firemní dvoupásmový bezdrátový přístupový bod WAC124.

Stáhnout

25. 03. 2019

Společnost Unicorn, přední evropský dodavatel informačních systémů a řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií, získala strategickou zakázku na dodávku softwarového řešení pro predikci spotřeby elektřiny a plynu ve společnosti E.ON.

Stáhnout

21. 03. 2019

Společnost M2MC dnes na veletrhu Amper v Brně představila ve světové premiéře unikátní prototypovací modul PG BOARD.

Stáhnout

20. 03. 2019

Nezávislý bezpečnostní audit varuje: Lidé ukládají na Ulož.to firemní hesla, smlouvy i rodná čísla.

Stáhnout

15. 03. 2019

Společnost Furch Guitars (Furch), přední světový výrobce kytar prémiové kvality, vytvořila pro všechny kytarové fajnšmekry jedinečný on-line konfigurátor, jehož prostřednictvím si budou moci snadno a z pohodlí domova sestavit kytaru přesně podle svých představ.

Stáhnout

12. 03. 2019

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, obdržela prestižní cenu iF Design Award 2019, kterou každoročně uděluje nejstarší nezávislá designová organizace na světě iF International Forum Design.

Stáhnout

06. 03. 2019

Průzkum, který si nechala vypracovat společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků, zjistil, že až 16 % lidí v důchodovém věku (přes 65 let) nijak zvlášť neplánuje, jak vyjdou se svým měsíčním příjmem, tvořeným zpravidla jen starobní penzí.

Stáhnout

únor 2019

26. 02. 2019

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, uvádí na český a slovenský trh firemní třípásmový bezdrátový přístupový bod NETGEAR WAC540 řady Insight.

Stáhnout

25. 02. 2019

Brněnská společnost CleverAnalytics má se svou platformou pro lokační analýzu globální ambice a spouští proto nový partnerský program, jehož cílem je umožnit využívání platformy co nejširšímu spektru uživatelů z celého světa.

Stáhnout

19. 02. 2019

Společnost Furch Guitars, přední světový výrobce kytar prémiové kvality, navázala spolupráci s panamskou komunitou Arimae, zabývající se ochranou a péčí o tamní exotické dřeviny.

Stáhnout

12. 02. 2019

Mapathony spojují chuť pomáhat i zájem o mapy. Dobrovolníci během nich vytváří v OpenStreetMap mapy pro oblasti, které ještě nejsou zmapované a které jsou ohroženy humanitárními krizemi.

Stáhnout

11. 02. 2019

V průzkumu, který si nechala vypracovat společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), uvádí vlastnictví úspor dvě třetiny (67 %) Čechů. Výrazně přitom převažují lidé bez závazků po splatnosti, z nichž má úspory plných 80 %.

Stáhnout

05. 02. 2019

Skupina společností Unicorn, která poskytuje komplexní služby v oblasti informačních technologií, v roce 2018 utržila 3,711 miliardy Kč, což představuje 20% meziroční nárůst (3,103 miliardy Kč v roce 2017).

Stáhnout

05. 02. 2019

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, uvádí na český a slovenský trh dvojici firemních přepínačů řady NETGEAR Smart Managed Pro S350.

Stáhnout

leden 2019