Tiskové zprávy 

září 2020

srpen 2020

24. 08. 2020

Prieskum, ktorý pre spoločnosť KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK) zameriavajúcu sa na správu pohľadávok finančných ústavov a korporátnych zákazníkov vypracovala agentúra STEM/MARK, ukázal nielen mnoho spoločných znakov mladých (18 – 30 rokov) Čechov a Slovákov v hlavných otázkach osobných financií, úverov a finančnej gramotnosti, ale aj celý rad odlišností.

Stáhnout

19. 08. 2020

Průzkum, který pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků, vypracovala agentura STEM/MARK, ukázal mnoho společných znaků mladých (18–30 let) Čechů i Slováků v hlavních otázkách kolem osobních financí, úvěrů a finanční gramotnosti, stejně jako řadu odlišností.

Stáhnout

18. 08. 2020

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, obdržela prestižní cenu European Hardware Awards 2020 v kategorii „Nejlepší router“. Oceněným produktem se stal Wi-Fi router Nighthawk AX12 (RAX200), který ve finále porazil sedm konkurenčních zařízení.

Stáhnout

03. 08. 2020

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, rozšiřuje svou řadu bezdrátových mesh systémů Orbi Wi-Fi 6 o nový model. Novinka nabízí rychlé a spolehlivé bezdrátové připojení pro až 40 zařízení současně v rozsahu až 697 m2. To vše za atraktivnější cenu.

Stáhnout

03. 08. 2020

Do agentury Move UP dnes na pozici Junior Account Manager nastoupila Michaela Franková. Posílí tak stávající tým komunikační agentury, která zajišťuje komplexní služby v oblasti public relations, komunikace, marketingu, digitálního publikování, tvorby obsahu a podpory startupů. Bude se věnovat především klientům z IT sektoru a vybraným marketingovým projektům sesterské agentury Unifer.

Stáhnout

červenec 2020

21. 07. 2020

Téměř 94 % mladých Čechů ve věku 18 až 30 let odmítá, že by uvažovali o půjčce za účelem dovolené, pokud by na ni neměli našetřeno dostatek peněz. Průzkum, který pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků, vypracoval agentura STEM/MARK, dále zjistil, že v případě zhoršení finanční situace jejich domácnosti omezí mladí Češi jako první právě výdaje na dovolenou či výlety.

Stáhnout

15. 07. 2020

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, rozšiřuje své portfolio přepínačů Smart Managed Pro o dva nové šestnáctiportové modely. Zařízení nabízejí gigabitové PoE+ připojení, pokročilé přepínací funkce ve vrstvě L2, oblíbenou vzdálenou správu NETGEAR Insight i doživotní záruku.

Stáhnout

01. 07. 2020

Skupina firem sdružených pod značkou HUTIRA, přední tuzemský specialista na návrhy a výrobu plynárenských zařízení, rozšiřuje svoji základnu o dalšího člena rodiny. Nově založená společnost HUTIRA green gas, s.r.o. se zaměří na komplexní dodávky pokročilých technologických řešení, která slouží k úpravě bioplynu na biometan. Tato ekologická alternativa je plnohodnotnou náhradou zemního plynu vhodná pro vtláčení do plynárenské sítě, jako pohon pro dopravní prostředky (BioCNG), nebo pro ukládání zkapalněného biometanu do plynových zásobníků (BioLNG).

Stáhnout

červen 2020

30. 06. 2020

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, nově integrovala bezpečnostní službu NETGEAR Armor do svých síťových produktů s podporou Wi-Fi 6.

Stáhnout

24. 06. 2020

The LowPower 5G communication platform Miotiq.com is transcending the boundaries of mobile operators. Miotiq.com is the only integration platform connected to multiple mobile operators – Vodafone Global, AT&T, T-mobile, Telia, A1. It is covering the USA, Australia and a vast majority of European countries. It is leading the development in NB-IoT communication also by adding the non-IP communication possibility.

Stáhnout

24. 06. 2020

Více než třetina (36 %) mladých Čechů ve věku 18 až 30 let bydlí ve vlastním domě či bytě. Podle průzkumu, který pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků, vypracovala agentura STEM/MARK, je to ale jen o málo více, než kolik mladých lidí žije u rodičů (32 %). Každý čtvrtý (26 %) mladý Čech bydlí v podnájmu.

Stáhnout

16. 06. 2020

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, uvádí na trh novou řadu mesh systémů NETGEAR Nighthawk s podporou nejnovějšího standardu Wi-Fi 6. Novinka nabízí rychlé a plynulé připojení v rozsahu až 418 m2, spolehlivé zabezpečení i pokročilé možnosti správy.

Stáhnout

01. 06. 2020

Soukromá vysoká škola s novým názvem Unicorn University nabízí vysokoškolské vzdělávání zaměřené na informační technologie, datovou analýzu a business. Škola, která 13 let od svého založení nesla název Unicorn College, tak mj. reaguje na rozšíření možností studia o magisterské programy (od akademického roku 2019/2020). Současně se jedná o první vysokou školu v České republice, která se připravuje na online výuku svých studentů v tzv. plně distanční formě studia.

Stáhnout

květen 2020

27. 05. 2020

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, uvádí na trh první dva přepínače s podporou nejnovějšího standardu PoE++ o celkovém výkonu až 480 W. Součástí obou zařízení je cloudová správa Insight, dostupná všem uživatelům na rok zdarma.

Stáhnout

26. 05. 2020

Sporivejší sú muži a vzdelanejší ľudia. Mladí ľudia priemerne sporia 130 eur mesačne. Mladí Slováci myslia na svoju budúcnosť i horšiu ekonomickú situáciu. Nejakú sumu si pravidelne ukladá 69 % mladých ľudí vo veku 18 až 30 rokov. Prieskum, ktorý pre spoločnosť KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), ktorá sa zameriava na správu pohľadávok finančných ústavov a korporátnych zákazníkov, vypracovala agentúra STEM/MARK, tiež ukazuje, že podiel mladých ľudí s úsporami rastie s vekom a tiež s dosiahnutou úrovňou vzdelania.

Stáhnout

26. 05. 2020

Spořivější jsou muži a vzdělanější lidé. Mladí lidé v průměru spoří necelých 3 300 korun měsíčně. Mladí Češi myslí na svoji budoucnost i na horší ekonomickou situaci. Pravidelně si nějakou finanční částku ukládá 55 % mladých lidí ve věku 18 až 30 let. Průzkum, který pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků, vypracovala agentura STEM/MARK, také ukazuje, že podíl mladých lidí s úsporami roste s věkem a také s dosaženou úrovní vzdělání.

Stáhnout

25. 05. 2020

Přestože se někteří v průběhu května vrací do školních lavic, výuka pro většinu školáků probíhá i nadále online. Jednou z možností, jak podpořit online výuku, jsou vzdělávací kurzy Red Monster od nakladatelství Unicorn Publishing. Všechny kurzy pro základní a střední školy jsou do konce června zdarma.

Stáhnout

18. 05. 2020

Priemerný dlh slovenských dlžníkov v roku 2019 bol 2 700 eur. Rovnako ako v predchádzajúcom roku majú dlhy stále skôr muži (58 % dlžníkov). Z analýzy spoločnosti KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), ktorá sa zameriava na správu pohľadávok finančných ústavov a korporátnych zákazníkov, vyplýva, že každý šiesty slovenský dlžník pochádza z Košického kraja a jeho priemerný dlh je 2 400 eur.

Stáhnout

07. 05. 2020

Společnosti M2M Communication Holding (M2MC), globální lídr v oblasti správy komunikace nízkoenergetických zařízení pro sítě NB-IoT a LTE-M, dnes představila novou verzi své integrační platformy miotiq.com, která jako první na světě podporuje tzv. non-IP přenos. Díky integraci této technologie se spotřeba koncových IoT zařízení využívajících službu miotiq.com může snížit až o 50 procent!

Stáhnout

07. 05. 2020

M2M Communication Holding (M2MC), a global leader in the management of low-energy equipment communication for the NB-IoT and LTE-M networks, unveiled today a new version of its miotiq.com integration platform. It now supports the so-called non-IP transmission and is the first in the world to do so. Thanks to this technology, the consumption of IoT end devices using the miotiq.com service can be reduced by up to 50 percent!

Stáhnout

06. 05. 2020

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, nabízí všem majitelům nově zakoupených přepínačů, přístupových bodů a routerů řady Insight předplatné vzdálené cloudové správy po dobu jednoho roku zdarma.

Stáhnout

duben 2020

29. 04. 2020

The Czech development company Fragaria has launched Kar-men, which turns ordinary 3D printers into “smart printers.” Karmen consists of a cloud service and the Karmen Pill controller. The first batch was sold out in pre-orders.

Stáhnout

29. 04. 2020

Česká vývojářská firma Fragaria spustila Karmen, díky níž se i z obyčejné 3D tiskárny stane “chytrá”. Karmen se skládá z cloudové služby a kontroleru Karmen Pill. První vyrobenou dávku už vykoupili předobjednatelé.

Stáhnout

22. 04. 2020

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, uvádí na trh bezdrátový airbridge NETGEAR WBC502. Novinka nabízí bezdrátové outdoorové připojení napříč budovami ve vzdálenosti 3 kilometrů, vzdálenou správu skrze mobilní aplikaci či cloudový portál a prodlouženou 5letou záruku.

Stáhnout

20. 04. 2020

V porovnání s rokem 2018 se loni opět mírně snížil průměrný dluh českých dlužníků – zhruba o 500 korun na 28 000 korun. Stejně jako v předchozím roce mají dluhy stále spíše muži (57 % dlužníků), kteří si také půjčují větší částky (v průměru skoro 30 000 korun). Analýzy společnosti KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků, během posledních sedmi let ukazují pozvolné snižování zadluženosti Čechů.

Stáhnout

08. 04. 2020

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, rozšířila své portfolio mesh extenderů s podporou standardu Wi-Fi 6 o nový model. NETGEAR EAX20 nabízí rychlé a spolehlivé internetové připojení napříč celou domácností s jednotným síťovým názvem a heslem pro router a extender.

Stáhnout

březen 2020

26. 03. 2020

Společnost Unicorn zvítězila ve výběrovém řízení na implementaci komplexního IT systému pro obchodní řízení přepravní soustavy plynu v ČR. Výběrové řízení vypsala společnost NET4GAS, která je provozovatelem přepravní soustavy plynu a držitelem výhradní licence pro přepravu plynu (TSO) v České republice. Společnost Unicorn Systems uspěla ve výběrovém řízení s nabídkou, která byla postavena na prověřeném energetickém produktu Lancelot.

Stáhnout

25. 03. 2020

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, přidala možnost vzdáleného nastavení a správy vybraných firemních přepínačů řady Smart Managed Pro prostřednictvím služby NETGEAR Insight. Dosud bylo možné tato zařízení skrze službu pouze zaregistrovat a monitorovat. Nové funkce a doživotní záruku získají majitelé zmíněných přepínačů po jejich registraci.

Stáhnout

18. 03. 2020

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, získala pro své firemní přepínače M4300 prestižní certifikaci Crestron, udílenou v oblasti AV over IP. Tato certifikace poskytuje zákazníkům garanci vysoké úrovně interoperability (schopnosti zařízení vzájemně si poskytovat služby a efektivně spolupracovat) a spolehlivosti certifikovaných produktů. Zároveň potvrzuje plnou kompatibilitu s řešeními společnosti Crestron.

Stáhnout

17. 03. 2020

Významné procento českých zemědělců má zájem o precizní zemědělství a chytré technologie, které by mohli aktivně využívat. Protože možnosti osobního setkávání nejen na toto téma jsou momentálně omezené, chystá společnost CleverFarm webináře, jichž je možné se účastnit z pohodlí domova či kanceláře.

Stáhnout

12. 03. 2020

Česká vývojářská firma Fragaria dnes představila řešení Karmen, které přidá běžným 3D tiskárnám novou úroveň „chytrosti“, přístupnosti a pohodlnosti používání. Pomocí Karmen může uživatel spravovat 3D tiskové úlohy odkudkoli – spouštět je, pozastavovat, rušit nebo třeba sledovat, jak vznikají vrstvu po vrstvě. Je jedno, jestli se obsluha tiskárny nachází ve stejné místnosti, v práci nebo třeba na druhé straně světa. 

Stáhnout

10. 03. 2020

Bezmála 90 % mladých Slovákov vo veku 18 až 30 rokov, prakticky bez ohľadu na pohlavie, vek alebo vzdelanie, očakáva, že v tomto roku dôjde k rastu cien. Podľa prieskumu, ktorý si nechala spracovať spoločnosť KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), zameriavajúca sa na správu pohľadávok finančných ústavov a korporátnych zákazníkov, sa zároveň dve tretiny (67 %) respondentov domnievajú, že Slovenskej republike nehrozí bezprostredné nebezpečenstvo hospodárskej krízy. Celých 52 % mladých súhlasí s tvrdením, že dojem prichádzajúcej krízy vyvolávajú predovšetkým masovokomunikačné prostriedky.

Stáhnout

10. 03. 2020

Bezmála 85 % mladých Čechů ve věku 18 až 30 let, prakticky bez ohledu na pohlaví, věk nebo vzdělání, očekává, že v letošním roce dojde k růstu cen. Současně se ale bezmála tři čtvrtiny (74 %) respondentů průzkumu, který si nechala zpracovat společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků, domnívá, že České republice nehrozí bezprostřední nebezpečí ekonomické krize. Celých 60 % mladých souhlasí s tvrzením, že pocit přicházející krize vyvolávají především sdělovací prostředky.

Stáhnout

05. 03. 2020

Společnost M2MC představila vylepšenou verzi inovativního modulu PG Board. Jedná se o unikátní řešení, určené pro nejnovější generaci sítí internetu věcí, tzv. Narrow-bandu (NB-IoT). Nová verze PG Boardu nyní přináší vylepšenou anténu, větší tlačítko pro testování signálu sítě a nové světlovody pro LED diody i senzor světla.

Stáhnout

únor 2020

27. 02. 2020

Hlavní turistická sezóna je za dveřmi a každý plánuje, jak zasloužené volno co nejvíce užít. Tradiční pobyt v rezortu all-inclusive a lenošení na pláži už ale nejsou tím, po čem srdce turistů touží. Nové průzkumy ukazují trendy pro rok 2020 i nové desetiletí. Jaké tedy bude cestování v další dekádě?

Stáhnout

25. 02. 2020

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, přichází na trh s novou verzí vzdálené správy NETGEAR Insight 5.8. Služba nově nabízí možnost bezdrátového připojení typu Point-to-Point do vzdálenosti až 3 km, podporu nových přepínačů PoE++ i možnost nastavení výstražných notifikací.

Stáhnout

17. 02. 2020

Česká společnost CleverFarm uspořádala 2. ročník Zemědělské akademie inovací (AIA), jejímž cílem bylo otevřeně informovat farmáře o přínosech moderních technologií v oblasti precizního zemědělství. Projekt, jehož se zúčastnilo 27 podniků z celé ČR, přinesl jednoznačnou shodu o prokázaných přínosech moderního hospodaření, a to zejména v oblasti úspory na hnojivech a vyšších výnosech z celkové produkce.

Stáhnout

13. 02. 2020

Mladí Slováci si najčastejšie požičiavajú na bývanie a obstaranie automobilu, každý desiaty mladý dlžník si požičal na nákup elektroniky (televízie, mobilného telefónu). Z prieskumu vypracovaného agentúrou STEM/MARK pre spoločnosť KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), ktorá sa zameriava na správu pohľadávok finančných ústavov a korporátnych zákazníkov, tiež vyplýva, že štvrtina mladých Slovákov vo veku 18 až 22 rokov má dve alebo tri pôžičky.

Stáhnout

12. 02. 2020

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, uvádí na trh dvojici výkonných přepínačů řady NETGEAR Unmanaged. Novinky nabízejí gigabitové PoE+ připojení s dosud největším PoE budgetem ve své třídě, funkci automatické alokace PoE i prodlouženou tříletou záruku.

Stáhnout

12. 02. 2020

Dokonalejší přehled nad stavem vegetace a efektivní hospodaření s hnojivy. To jsou jen některé z přínosů nové technologické služby, ze kterých mohou čerpat farmáři z celého světa. Výsledek dlouholeté spolupráce dvou českých společností CleverFarm a Gisat má ambice uspět na domácím trhu i v zahraničí a významně podpořit další rozvoj udržitelného zemědělství v globálním měřítku.

Stáhnout

11. 02. 2020

Mladí Češi si nejčastěji půjčují na bydlení a pořízení automobilu, každý desátý z mladých dlužníků si ale půjčil na splacení jiných závazků. Z průzkumu, který pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků, vypracovala agentura STEM/MARK, také vyplývá, že polovina mladých Čechů ve věku 18 až 22 let má dvě nebo tři půjčky.

Stáhnout

10. 02. 2020

Skupina společností Unicorn, která poskytuje komplexní služby v oblasti informačních technologií, v roce 2019 utržila 4,242 miliardy Kč, což představuje meziroční nárůst 14,5 % (3,711 miliardy Kč v roce 2018). Tržby ze zahraničí tvořily 29 % obratu. Skupina zaměstnává 2 347 spolupracovníků.

Stáhnout

leden 2020

30. 01. 2020

V Praze a v Brně se v první polovině února uskuteční úvodní setkání tzv. Zemědělské akademie inovací. Garantem setkání je společnost CleverFarm, která má v oblasti precizního zemědělství v Česku i v zahraničí bohaté praktické zkušenosti a jíž při organizaci celé akademie neváhali podat pomocnou ruku renomované subjekty z odborné i soukromé sféry.

Stáhnout

28. 01. 2020

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, představila svého nového technického ředitele pro oblast softwaru. Stal se jím Dr. Martin Westhead, který na obdobných pozicích působí již přes 20 let.

Stáhnout

16. 01. 2020

Furch Guitars, one of the world’s leading manufacturers of premium-quality acoustic guitars, presents their one-of-a-kind, solid-wood guitar “Little Jane” as a limited edition for 2020. This instrument stands-out by combining first-class material, precision craftsmanship and a unique design that offers musicians incredible freedom while traveling.

Stáhnout

16. 01. 2020

Společnost Furch Guitars, přední světový výrobce kytar prémiové kvality, představuje svou jedinečnou celomasivní cestovní kytaru Little Jane v limitované edici pro rok 2020. Nástroj vyniká kombinací prvotřídního materiálu, precizního zpracování a unikátního konstrukčního řešení, nabízejícího hudebníkům obrovskou svobodu transportu během cestování.

Stáhnout

15. 01. 2020

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, představila své novinky pro letošní rok. Učinila tak v rámci 53. ročníku veletrhu CES, který se konal minulý týden v americkém Las Vegas. Mezi novinkami byly k vidění například routery, mesh systémy a mobilní router s podporou Wi-Fi 6 či první přepínače PoE++ se vzdálenou správou.

Stáhnout

13. 01. 2020

Furch Guitars, one of the world’s leading manufacturers of premium-quality guitars, will present their first models with the new ergonomic Bevel Duo feature at NAMM 2020. This innovation provides a significant increase in player comfort and also enhances the exclusive appearance of the instrument.

Stáhnout

13. 01. 2020

Společnost Furch Guitars, přední světový výrobce kytar prémiové kvality, představí na veletrhu NAMM 2020 své první modely s novým ergonomickým prvkem Bevel Duo. Novinka hráčům poskytne výrazně větší pohodlí během hry a zároveň podtrhne exkluzivní vzhled nástroje.

Stáhnout

13. 01. 2020

Unicorn vstupuje do roku 2020 jako Platinum Partner společnosti Atlassian. Dlouholetá spolupráce, kterou obě společnosti vyhodnocují jakou oboustranně výhodnou, byla korunována udělením nejvyšší úrovně partnerství.

Stáhnout

08. 01. 2020

Povianočné zľavy sú v plnom prúde, mladí ľudia sa pri nákupoch rozhodujú podľa kvality a ceny.
Značky nie sú pre mladých dôležité tak ako zľavy, či ide o slovenský produkt, príliš neriešia, mužov zaujímajú moderné produkty a ženy, naopak, ekologické výrobky

Stáhnout

prosinec 2019

18. 12. 2019

Kvalita pořizovaných produktů dlouhodobé spotřeby je velmi důležitá až rozhodující pro 96 % mladých lidí ve věku 18 až 30 let – bez ohledu na to, zdali jde o muže či ženy. Z aktuálního průzkumu, který pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků, vypracovala agentura STEM/MARK, dále vyplývá, že 9 z 10 mladých lidí se při nákupech rozhoduje podle ceny a bezmála 80 % mladých spotřebitelů dbá na technickou dokonalost pořizovaných produktů.

Stáhnout

11. 12. 2019

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, přichází na trh s novou řadou 100Gb přepínačů. Novinky jsou určeny především pro firemní zákazníky hledající snadné a cenově efektivní řešení v oblasti kvalitního HD streamování audiovisuálního obsahu skrze IP.

Stáhnout

03. 12. 2019

Strategie budování vysokorychlostních přístupových optických sítí je pro CETIN jednou z hlavních priorit z pohledu investic v nejbližších letech. Naplánování a realizace velkého množství investičních akcí se neobejde bez systémové podpory a automatizace projektování. Ve výběrovém řízení na dodání softwaru, který bude podporovat kompletně celý cyklus výstavby telekomunikačních sítí, vyhrála společnost Unicorn, přední evropský dodavatel informačních systémů a řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií.

Stáhnout

listopad 2019

27. 11. 2019

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, uvádí na český a slovenský trh osmistreamový mesh extender NETGEAR Nighthawk AX8 (EAX80) s podporou nejnovějšího standardu WiFi 6. Novinka nabízí až čtyřikrát větší síťovou kapacitu, rychlejší připojení i širší pokrytí stávající Wi-Fi, včetně jednotného síťového názvu a hesla pro router i extender.

Stáhnout

25. 11. 2019

Pre celých 95 % mladých ľudí vo veku 18 až 30 rokov sú peniaze síce dôležité, ale zároveň pre nich neznamenajú stred sveta. Viac než tri štvrtiny (76 %) mladých Slovákov si tiež myslí, že sa význam peňazí preceňuje. Tieto a mnohé ďalšie zistenia vyplývajú z aktuálneho prieskumu, ktorý pre spoločnosť KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), ktorá sa zameriava na správu pohľadávok finančných ústavov a korporátnych zákazníkov, vypracovala agentúra STEM/MARK.

Stáhnout

14. 11. 2019

Pro plných 94 % mladých lidí ve věku 18 až 30 let jsou sice peníze důležité, ale zároveň pro ně nejsou středem světa. Více než dvě třetiny (68 %) mladých Čechů si také myslí, že se význam peněz přeceňuje. Tato a mnohá další zjištění vplývají z aktuálního průzkumu, který pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků, vypracovala agentura STEM/MARK.

Stáhnout

12. 11. 2019

Společnost CleverFarm nasadila nejmodernější technologie Narrow-band IoT a udržuje náskok v oblasti inovací pro precizní zemědělství.

Stáhnout

07. 11. 2019

Ľuďom, ktorí majú problém so splácaním záväzkov, poradia odborníci na dlhy v obciach Prešovského, Banskobystrického, Košického a Nitrianskeho kraja.

Stáhnout

říjen 2019

31. 10. 2019

Každoroční Den bez dluhů se letos opět koná v České republice a na Slovensku 15. listopadu. Organizátorem celého projektu je společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků. Hlavním partnerem akce je Úřad práce ČR.

Stáhnout

16. 10. 2019

Společnost CDC Data, přední český dodavatel technologických řešení v oblasti ICT systémů, se spojí se společností ALTEC. Fúze zvýší efektivitu a stabilitu poskytovaných služeb a produktů. CDC Data, po spojení se společností ALTEC, bude pokrývat veškeré IT potřeby podniků z různých průmyslových odvětví, a to při zachování nadstandardní kvality dodávaných služeb.

Stáhnout

16. 10. 2019

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, rozšířila portfolio firemních přepínačů řady M4300 o tři nové modely se šestnácti, dvaceti čtyřmi a čtyřiceti osmi 10G porty. Novinky jsou určeny zejména k propojování serverů či úložišť a instalaci AV-over-IP (certifikace pro SDVoE).

Stáhnout

08. 10. 2019

Společnost TRILAB, dodavatel inovativních produktů a služeb z oblasti 3D tisku pro profesionály, dnes představila druhou generaci tiskárny DeltiQ. Model TRILAB DeltiQ 2, postavený plně v souladu s iniciativou Průmysl 4.0, zachoval veškeré výhody předchozí generace a doplnil je novými funkcemi, které jsou na současném trhu 3D tiskových řešení zcela unikátní.

Stáhnout

08. 10. 2019

Integrační platforma miotiq představuje ideální nástroj pro jednoduché a efektivní propojení konco-vých zařízení s aplikacemi, které dokáží spolehlivě zpracovávat data přímo ze senzorů. Miotiq doká-že využívat NB-IoT sítě mobilních operátorů po celém světě (v evropském a tuzemském prostředí např. síť Vodafone Global).

Stáhnout

07. 10. 2019

Generace Y, tvořená mladými lidmi narozenými mezi lety 1980 a 2000, dává při splácení svých závazků přednost hotovostním úhradám do rukou pracovníků/terénních poradců inkasních společností. Vyplývá to z pravidelných analýz společnosti KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků. Hotovostní úhrady provádí více jak pětina respondentů (22 %) ve věku 18-24 let. Příčinu je možné hledat v nižší zodpovědnosti mladých dlužníků, kteří v souladu se získanými daty vyvíjí menší iniciativu při samotném splácení.

Stáhnout

září 2019

30. 09. 2019

Společnost Unicorn Systems, přední evropský dodavatel informačních systémů a řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií, zvítězila ve výběrovém řízení na implementaci IT systému pro plánování přeshraničních přenosů elektrické energie pro provozovatele řecké přenosové soustavy – IPTO. Unicorn tak pokračuje v nastoupeném trendu spolupráce na poli energetického průmyslu napříč celým regionem jihovýchodní Evropy, jedná se již o pátou dodávku v regionu.

Stáhnout

25. 09. 2019

Mladí lidé ve věku 18 až 30 let se o fungování finančních záležitostí dozvědí nejvíce od svých rodičů, samostudiem na internetu a až ve třetí řadě z výuky ve škole. V průzkumu, který si nechala vypracovat společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků, uvádí rodiče jako primární zdroj informací 37 % respondentů, internet 23 % a školní výuku 21 % dotazovaných.

Stáhnout

25. 09. 2019

Zatiaľ čo necelé dve pätiny (37 %) Slovákov úplne odmietajú vziať si pôžičku na akýkoľvek účel, viac ako šestina (16 %) opýtaných by bola ochotná zadlžiť sa v prípade školských potrieb a ďalších nákupov spojených so školskou dochádzkou (výlety, škola v prírode atď.). Ukazujú to výsledky prieskumu, realizovaného pre spoločnosť KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), ktorá sa zameriava na správu pohľadávok finančných ústavov a korporátnych zákazníkov.

Stáhnout

25. 09. 2019

Společnost Unicorn Systems, přední evropský dodavatel informačních systémů a řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií, podepsala se společností Astra Motor smlouvu o dodávce inovativního softwarového řešení, které kompletně zdigitalizuje výrobu a návazné procesy Astra Motor. Software mj. na jednom místě sjednotí klíčové informace o evidenci a správě zakázek, tzv. „digitální dvojčata“ pak výrazně zrychlí výrobu i servis.

Stáhnout

25. 09. 2019

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, přichází na trh s novou verzí služby NETGEAR Insight 5.7. Ta přináší mimo jiné podporu cloudově konfigurovatelné mesh sítě, vytváření časových harmonogramů Wi-Fi, snadnou tvorbu captive portálů či hromadnou registraci až 50 zařízení současně.

Stáhnout

10. 09. 2019

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje jako první na trhu novou generaci bezdrátového mesh systému Orbi s podporou standardu Wi-Fi 6. Novinka nabízí až čtyřikrát větší kapacitu sítě, bezdrátové připojení o kombinované rychlosti 6 Gb/s a pokrytí Wi-Fi signálem v rozsahu až 465 m2.

Stáhnout

03. 09. 2019

Společnost Unicorn Systems, přední evropský dodavatel informačních systémů a řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií, vytvořila software, s jehož pomocí mají evropští chirurgové při operacích k dispozici přesně ty nástroje, které pro daný úkon potřebují. Ve výrobním závodě společnosti HARTMANN-RICO ve Veverské Bítýšce se s jeho pomocí ročně vyrobí více než 3,6 milionů setů (sad nástrojů a zdravotnického materiálu) pro operační zákroky. Pro HARTMANN-RICO je digitalizace přípravy výrobních specifikací prvním krokem k postupné automatizaci celé výroby operačních setů.

Stáhnout

02. 09. 2019

Nakladatelství Unicorn Publishing, působící při vysoké škole Unicorn College, nabízí s příchodem nového školního roku možnost inovovat, zatraktivnit a zefektivnit výuku na základních školách. Učitelé dostanou zdarma k dispozici přístup k online vzdělávacím kurzům Red Monster.

Stáhnout

srpen 2019

29. 08. 2019

V roce 2017 uvedla společnost Plus4U Medical s.r.o. na trh online rezervační systém +4U Lékař pro zdravotníky a ambulantní zdravotnická zařízení, který má lékařům a pacientům zjednodušit komunikaci při objednávání se na pravidelné prohlídky a díky upozorněním na nadcházející návštěvy ordinace také dlouhodobě zvyšovat docházku pacientů na preventivní prohlídky. Za dva roky ostrého provozu systému ho využívá přes 450 zdravotníků, kteří v něm evidují již 1 000 000 pacientů.

Stáhnout

28. 08. 2019

Zatímco více jak dvě pětiny (41 %) Čechů zcela odmítá, že by si za jakýmkoli účelem vzala půjčku, kvůli školním potřebám a dalším nákupům spojeným se školní docházkou (výlety, škola v přírodě atd.), tak téměř čtvrtina (24 %) dotazovaných by byla ochotna se zadlužit. Ukazují to výsledky průzkumu, realizovaného pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků.

Stáhnout

27. 08. 2019

Golfové porosty lze udržovat ve špičkovém stavu i za extrémního sucha. A to díky brněnské společnosti CleverFarm a jejich chytrým IoT senzorům, které v pravidelných intervalech kontrolují stav a vlhkost půdy. Množství vody potřebné k závlahám je tak možné přizpůsobit přesně na míru aktuální kondici travního porostu. IoT senzory současně sledují i vlhkost ovzduší, a v kombinaci s online aplikací tak umí predikovat riziko trávních chorob a škůdců.

Stáhnout

22. 08. 2019

Podle třetiny respondentů průzkumu, který si nechala vypracovat společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků, je vyhýbání se závazkům podvod, který by měl být potrestán. Většina dotazovaných (59 %) si myslí, že hledání cest, jak se splácení dluhů vyhnout, je špatné, ale že k tomu může existovat nějaký důvod. Vyhýbání se závazkům odsuzují především starší a vysokoškolsky vzdělaní lidé.

Stáhnout

19. 08. 2019

Společnost Unicorn Systems, přední evropský dodavatel informačních systémů a řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií, podepsala smlouvu o dodávce komplexního softwarového řešení prodejních, logistických, účetních a marketingových potřeb se společností Travel FREE, evropskou jedničkou v příhraničním prodeji. Základem nového podnikového systému bude softwarové řešení LS Central od islandské společnosti LS Retail, které patří mezi nejlepší produkty v oblasti komplexního řízení retailových společností.

Stáhnout

14. 08. 2019

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, uvádí na trh cenově dostupný mobilní přístupový bod NETGEAR AirCard 797. Novinka nabízí vysoce rychlé a bezpečné internetové připojení kdekoli na cestách.

Stáhnout

01. 08. 2019

Unicorn Systems spolupracuje se společností Swissgrid již od roku 2013, kdy byl zahájen vývoj nového systému pro řízení trhu s elektřinou (Scheduling Management System – SMS) označený jako BGM-2. Tento systém byl postaven na platformě Damas a jeho kontinuální rozvoj pokračuje dodnes. V návaznosti na úspěch tohoto projektu uspěla společnost Unicorn Systems v dalším výběrovém řízení, tentokrát na převzetí existujícího řešení s názvem Transparency & Final Nomination Portal.

Stáhnout

červenec 2019

24. 07. 2019

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, uvádí na trh nejrychlejší LTE mobilní router NETGEAR Nighthawk M2. Novinka nabízí spolehlivé a bezpečné internetové připojení kdekoli na světě s rychlostí stahování dat až 2 Gb/s.

Stáhnout

22. 07. 2019

The emerging travel start-up OutdoorVisit is growing out of Europe and reaching new continents with fresh outdoor adventures for travelers. After bringing together hundreds of hand-picked activities from all corners of Europe, they are now adding unique adventures in Tanzania, Nepal, Alaska, and Argentina. And all of that sustainably and with respect to nature.

Stáhnout

16. 07. 2019

Společnost Furch Guitars, přední světový výrobce kytar prémiové kvality, představuje novou akustickou kytaru v limitované edici pro rok 2019. Celomasivní kytara Furch Limited 2019 GSc-LC vyniká svým unikátním designem, precizním zpracováním a prvotřídním materiálem, jenž společně nástroji dodávají výjimečný zvuk a exkluzivní vzhled.

Stáhnout

10. 07. 2019

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, uvádí na trh firemní 10portový gigabitový přepínač GS110TPP řady Smart Managed Pro. Novinka nabízí snadnou instalaci a správu, gigabitové PoE+ připojení s možností flexibilního navýšení PoE budgetu, řadu pokročilých funkcí ve vrstvách L2+ a L3 Lite, vzdálenou cloudovou správu i doživotní záruku.

Stáhnout

09. 07. 2019

CleverFarm jako první firma v Česku rozšiřuje svoji aplikaci pro zemědělce o nástroj, který spolehlivě predikuje výskyt škůdců a chorob. Zemědělcům tak umožňuje ochránit úrodu třeba před zavíječem kukuřičným a dalšími škůdci.

Stáhnout

09. 07. 2019

Společnost Unicorn zvítězila v otevřeném mezinárodním tendru na implementaci IT systému norského registru energetických certifikátů. Unicorn pokračuje v nastoupeném trendu rychlého růstu ve Skandinávii a zajistí dodávku již čtvrtého IT systému pro energetiku v tomto regionu.

Stáhnout

09. 07. 2019

Imagine kayaking with dolphins in the Canary Islands, paragliding over Alpine peaks, or enjoying a panoramic e-bike ride through the beautiful city of Prague with your kids. You can find all these awesome adventures and many more on OutdoorVisit.com.

Stáhnout

03. 07. 2019

Společnost Furch Guitars (Furch), přední světový výrobce kytar prémiové kvality, výrazně posiluje své aktivity ve Spojených státech, kde od července otevírá své distribuční a servisní centrum. Společnost zde dosud působila pouze prostřednictvím svého autorizovaného distributora. Od nového strategického kroku si slibuje především prostor pro intenzivnější pozicování značky a silnější vztahy s obchodními partnery i zákazníky.

Stáhnout

červen 2019

26. 06. 2019

Společnost HUTIRA–BRNO, významný dodavatel malých vodoměrných šachet Modulo a Compozit pro český a slovenský trh, rozšířila portfolio těchto produktů. Nové modely nyní při zachování malé velikosti a kompaktního tvaru vykazují nosnost 25 tun, resp. až 40 tun a lze je tak bezpečně instalovat i v místech, kde projíždí těžká doprava.

Stáhnout

25. 06. 2019

Cloud vs. interní servery, bezpečnost IoT a machine learning v kyberbezpečnosti. To byla témata největší evropské akce pro odborníky z oblasti kyberbezpečnosti Info Security Europe v Londýně.

Stáhnout

19. 06. 2019

Společnost Furch Guitars, přední světový výrobce kytar prémiové kvality, uvádí na trh dvojici nových akustických kytar řady Yellow Plus. Dominantou novinek je zářivě červený padouk použitý na zadní desce a lubech, který oběma nástrojům dodává atraktivní exotický vzhled a krásný vyrovnaný zvuk s lehce zvýrazněnými brilantními výškami.

Stáhnout

18. 06. 2019

Komunikační agentura Move up a kreativní design&digital agentura UNIFER spojili své týmy, nápady i zkušenosti. Na český trh tak vstupuje nová skupina agentur pokrývající oblasti PR, marketingu a tvorby digitálních řešení. Komunikační agentura Move up a kreativní design&digital agentura UNIFER spojili své síly strategickým partnerstvím, díky němuž budou moci společně nabídnout klientům ucelenou nabídku vzájemně provázaných komunikačních a propagačních služeb z jediného místa.

Stáhnout

17. 06. 2019

Společnost Unicorn si dovoluje oznámit, že vyhrála cenu 2019 Microsoft Country Partner of the Year v České republice. Unicorn byl oceněn mezi špičkovými globálními partnery společnosti Microsoft za prokázané schopnosti implementovat inovativní zákaznická řešení založená na technologiích Microsoft.

Stáhnout

12. 06. 2019

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, uvádí na český a slovenský trh nový dvoupásmový Wi-Fi router řady Nighthawk s vestavěnou bezpečnostní službou NETGEAR Armor. Novinka nabízí vedle rychlého a spolehlivého připojení také vysoce kvalitní kybernetové zabezpečení celé domácí sítě i zařízení k ní připojených.

Stáhnout

11. 06. 2019

Unicorn College, soukromá vysoká škola se sídlem v Praze, která vychovává odborníky v oblasti informačních technologií, ekonomie a managementu, získala akreditaci pro dva nové magisterské studijní programy. Od září 2019 tak mohou absolventi bakalářského studia pokračovat v navazujícím magisterském studiu na Unicorn College, a to v programech Aplikovaná ekonomie a analýza dat, nebo Softwarové inženýrství a big data.

Stáhnout

06. 06. 2019

Společnost Unicorn Systems, přední evropský dodavatel informačních systémů a řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií, se podílí na vývoji aplikace, která majitelům či správcům lesů umožní detekci stromů napadených lýkožroutem smrkovým (kůrovcem). Díky aplikaci, na které se dále podíleli experti z České zemědělské univerzity v Praze a Správy Krkonošského národního parku (KRNAP), bude možné odstranit z lesa jednotlivé napadené stromy, což zabrání kalamitnímu rozšíření kůrovcové populace. Aplikace s pracovním názvem BROUK má výrazný preventivní efekt a pomáhá zabránit významným ekonomickým i environmentálním škodám.

Stáhnout

06. 06. 2019

Bezmála polovina (45 procent) Čechů šetří na dovolenou několik měsíců i celý rok, ale téměř třetina (29 procent) financuje své dovolené spolu s běžnými výdaji. Z průzkumu pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků, také vyplývá, že čtvrtina (24 procent) Čechů na dovolenou nejezdí a jen minimum Čechů (pouze 2 procenta) si peníze na dovolenou půjčuje.

Stáhnout

03. 06. 2019

Společnost Unicorn Systems úspěšně zrealizovala a uvedla do provozu nový dispečerský systém pro řízení podmořského kabelu Nemo Link mezi Spojeným královstvím a Belgií. Dodané řešení na platformě INCA na základě denních nominací, kapacity interkonektoru a dalších omezení určuje fyzické toky energie a poskytuje řadu podpůrných funkcí dispečerům.

Stáhnout

květen 2019

duben 2019

26. 04. 2019

Společnost Furch Guitars, přední světový výrobce kytar prémiové kvality, uvádí na trh speciální řadu sedmi akustických kytar Master’s Choice, představující průřez toho nejlepšího napříč jednotlivými barevnými sériemi. Nové modely jsou dostupné s pečlivě vybranými technickými specifikacemi a doplněny o prvotřídní snímač značky LR Baggs.

Stáhnout

26. 04. 2019

Společnost Unicorn Systems, přední evropský dodavatel informačních systémů a řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií, dnes slavnostně otevřela své 23. vývojové centrum. K šestnácti českým a šesti zahraničním pobočkám přibyla pobočka v České Třebové, druhém největším městě Pardubického kraje.

Stáhnout

25. 04. 2019

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, uvádí na český a slovenský trh dvojici cenově dostupných firemních přepínačů řady NETGEAR Smart Managed Plus.

Stáhnout

15. 04. 2019

Společnost Unicorn Systems, přední evropský dodavatel informačních systémů a řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií, byla oficiálně jmenována dodavatelem dispečerského systému IFA2 za National Grid IFA2.

Stáhnout

15. 04. 2019

V porovnaní s rokom 2017 vzrástol priemerný dlh slovenských dlžníkov o 60 eur na 860 eur. Dlhy majú opäť skôr muži (56 % dlžníkov), ktorí si tiež požičiavajú vyššie sumy (v priemere viac ako 950 eur).

Stáhnout

10. 04. 2019

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, uvádí na trh čtveřici nových routerů s podporou nejnovějšího Wi-Fi standardu Wi-Fi 6 (802,11ax).

Stáhnout

04. 04. 2019

Společnost Furch Guitars (Furch), přední světový výrobce kytar prémiové kvality, rozšiřuje svou modrou řadu celomasivních kytar o dva nové modely z exotického zebrana.

Stáhnout

březen 2019

28. 03. 2019

Společnost M2MC dnes uvedla na trh unikátní prototypovací modul PG BOARD. Toto zařízení, které je první a jediné svého druhu na světě, umožňuje komukoli nejen testovat možnosti internetu věcí, ale navíc díky pěti vestavěným čidlům a GPS i vytvářet plně funkční prototypy koncových zařízení.

Stáhnout

27. 03. 2019

Téměř polovina firem nedodržuje zákonem předepsané povinné revize plynových zařízení.

Stáhnout

26. 03. 2019

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, uvádí na český a slovenský trh firemní dvoupásmový bezdrátový přístupový bod WAC124.

Stáhnout

25. 03. 2019

Společnost Unicorn, přední evropský dodavatel informačních systémů a řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií, získala strategickou zakázku na dodávku softwarového řešení pro predikci spotřeby elektřiny a plynu ve společnosti E.ON.

Stáhnout

21. 03. 2019

Společnost M2MC dnes na veletrhu Amper v Brně představila ve světové premiéře unikátní prototypovací modul PG BOARD.

Stáhnout

20. 03. 2019

Nezávislý bezpečnostní audit varuje: Lidé ukládají na Ulož.to firemní hesla, smlouvy i rodná čísla.

Stáhnout

15. 03. 2019

Společnost Furch Guitars (Furch), přední světový výrobce kytar prémiové kvality, vytvořila pro všechny kytarové fajnšmekry jedinečný on-line konfigurátor, jehož prostřednictvím si budou moci snadno a z pohodlí domova sestavit kytaru přesně podle svých představ.

Stáhnout

12. 03. 2019

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, obdržela prestižní cenu iF Design Award 2019, kterou každoročně uděluje nejstarší nezávislá designová organizace na světě iF International Forum Design.

Stáhnout

06. 03. 2019

Průzkum, který si nechala vypracovat společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků, zjistil, že až 16 % lidí v důchodovém věku (přes 65 let) nijak zvlášť neplánuje, jak vyjdou se svým měsíčním příjmem, tvořeným zpravidla jen starobní penzí.

Stáhnout

únor 2019

26. 02. 2019

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, uvádí na český a slovenský trh firemní třípásmový bezdrátový přístupový bod NETGEAR WAC540 řady Insight.

Stáhnout

25. 02. 2019

Brněnská společnost CleverAnalytics má se svou platformou pro lokační analýzu globální ambice a spouští proto nový partnerský program, jehož cílem je umožnit využívání platformy co nejširšímu spektru uživatelů z celého světa.

Stáhnout

19. 02. 2019

Společnost Furch Guitars, přední světový výrobce kytar prémiové kvality, navázala spolupráci s panamskou komunitou Arimae, zabývající se ochranou a péčí o tamní exotické dřeviny.

Stáhnout

12. 02. 2019

Mapathony spojují chuť pomáhat i zájem o mapy. Dobrovolníci během nich vytváří v OpenStreetMap mapy pro oblasti, které ještě nejsou zmapované a které jsou ohroženy humanitárními krizemi.

Stáhnout

11. 02. 2019

V průzkumu, který si nechala vypracovat společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), uvádí vlastnictví úspor dvě třetiny (67 %) Čechů. Výrazně přitom převažují lidé bez závazků po splatnosti, z nichž má úspory plných 80 %.

Stáhnout

05. 02. 2019

Skupina společností Unicorn, která poskytuje komplexní služby v oblasti informačních technologií, v roce 2018 utržila 3,711 miliardy Kč, což představuje 20% meziroční nárůst (3,103 miliardy Kč v roce 2017).

Stáhnout

05. 02. 2019

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, uvádí na český a slovenský trh dvojici firemních přepínačů řady NETGEAR Smart Managed Pro S350.

Stáhnout

leden 2019